Понеділок, 29.04.2024, 17:22Вітаю Вас Гість | RSS
Нивотрудівський ліцей Нивотрудівської сільської ради
Оцініть мій сайт

Історія школи

У 1926 році емігранти з Канада почали нове життя, організувавши комуну «Нива Трудова» . Жили комунари в землянках. За довгим столом їли всі разом. Коли працювали в полі,за тим же обіднім столом в їдальні навчала грамоти комунарівських дітей дочка сільського священика Зіна Колосова з міста Апостолове. З Кривого Рогу привезли один буквар, який і був єдиною книгою для учнів. Писали діти грифелем на дощечках, потім витирали написане та писали нове: трошки пізніше з’явились аркуші паперу, олівці, зошити. У 1928 році сталася знаменна подія: комунари збудували школу. Це було барачне приміщення з невеликими вікнами, з вузькими вузьким довгим коридором, в якому по обидві сторони були двері до класів. Стіни приміщення були із саману, дах – черепиця, підлога – дерев’яна, будівля школи знаходилась на території будинків 2 та 4 по вулиці Димитрова. 01 вересня 1928 року ця маленька хатка, з побіленими стінами, гостинно відчинила двері своїм школярам. У селі Нива Трудова вперше відсвяткували 1 вересня. У школі було 2 класи – комплекти: 1 і 3 клас, 2 і 4 клас. У село направили двох вчителів – молодих дівчат. Кривокінь Марія Тимофіївна, донька комунара Максименка, працювала діловодом у школі. Закінчила педагогічні курси, стала вчителем молодших класів. У 1970 р. їй виповнився 91 рік. Крім двох вчителів, у школі працювала одна техпрацівниця. Учнів було близько п'ятнадцять. Діти вчилися читати, писати, рахувати, малювати,співати , працювати. На перервах грали в ігри: «Кіт і мишка», «Сірий вовчок», «Забивайло», «Подоляночка», стрибали через скакалку. Після занять діти допомагали батькам в полі: сапали, проривали кукурудзу, буряки, збирали колоски. Працювали на фермі, пасли худобу, поливали дерева в саду. У школі на сніданок дітям давали тепле молоко, хліб. Завдяки комуні люди вижили в голоді 1932 – 1933 роки. У 1933 році була створена піонерська організація. Івка Олена Тимофіївна – перша піонерська вожата. Вона донька комунарів, батьки приїхали з Канади в 1926 році. Олена Тимофіївна народилася в Канаді. У 1935 році в школі були класи – комплекти: 1-3 клас та 4-5 клас. У 1940 році школа стала семирічною. Боїв на території села не було. В період Великої Вітчизняної Війни село окупували фашисти 10 серпня 1941 р. Діти допомагали жінкам та людям похилого віку копати захисні траншеї під Інгульцем, біля села Широке. До визволення села 5 лютого 1044 р. діти не навчалися. Після війни директором школи була Великород Галина Трифонівна. Очолювала школу в 1945 р.. Носила військову форму. 1946 рік – Дмитрівська семирічна школа була розміщена в двох будинках. В одному було дві класні кімнати учительська, в якій знаходився стіл директора, діловода, вчителів. У другому корпусі було дві класні кімнати, де жив директор школи. Був ще й третій корпус, де знаходилася шкільна кімната - майстерня та проживали колгоспники, переселенці із Західної України. 1947 рік – з 15 серпня директором школи призначено Дашка Якова Федоровича. Початкові класи комбіновані, навчання велося у дві зміни, так як кількість населення росла, учнів стало більше. Сільське ще комунарівський клуб пристосували під класні кімнати. У 1948 році Дашка Якова Федоровича було переведено директором до Кам’янської школи. На посаді директора Дмитрівської школи працювали Падалко Дмитро Микитович, Філенко Іван Андрійович. У 1950 р. Дашко Яків Федорович з сім’єю знову повернувся до Ниви Трудової. До 1958 р. – школа в селі була семирічною. З 1958 р. – згідно з законом школа переходила на восьмирічну освіту. До 1965 р. – школа мала назву Нивотрудівська, а з 1965 р. – колгоспом «Нива Трудова» реалізовано в радгосп ім. Димитрова, школа одержала назву Димитрівська восьмирічна школа. З 01.09.1973 р. – школі повернуто назву Нивотрудівська. 01 вересня 1975 р. в селі запрацювала нова красуня – середня школа, до цього часу учні вчилися, здобуваючи середню освіту в Апостоловській школі. Директором нової школи був Дашко Я.Ф. В 1978 р. – в школі директор Кириченко В.Ф. В 1982 р. – директор школи Сухобрус О.І. В 2007 р. – очолює школу Камінська Н.П. В 2012 р. – очолює школу Настенко І.В.

Нивотрудівська восьмирічна школа річна школа 30-ті роки.

Учні школи на прибиранні території

Дашко Яків Федорович

Кириченко  Віктор Федорович